JS NewsPlus - шаблон joomla Продвижение
Karlova Ves kliká Zodpovedne.sk

Karlova Ves kliká Zodpovedne.sk

Mestská časť Karlova Ves sa dlhodobo venuje budovaniu informačnej spoločnosti. Dôkazom toho je napríklad získanie ocenenia ZlatyErb.sk v roku 2006, alebo zapojenie sa do Data centra miest a obcí v tomto roku.

 

Starostka mestskej časti p. Hanulíková si uvedomuje, že informačné technológie sú nenahraditeľné pri rozvoji a vzdelaní mladých ľudí, ale prinášajú so sebou aj riziká, ako sú pornografia, pedofília, závislosti, elektronické šikanovanie, násilie či zneužitie osobných údajov.

V súčasnosti, keď takmer každé dieťa vlastní mobilný telefón alebo denne používa internet, sa mestská časť Bratislavy rozhodla chrániť karloveskú mládež pred negatívnymi javmi nových technológií a spoločne s projektom Zodpovedne.sk spustiť projekt „Naše mesto kliká zodpovedne.sk“.

Cieľom projektu je pilotne na Slovensku vyškoliť pracovníkov všetkých základných a materských škôl v Karlovej Vsi. Následne vzdelať žiakov škôl a nakoniec prostredníctvom rodičovských združení dostať informácie aj k rodičom.

Dúfame, že projekt zvýši informovanosť o nebezpečí internetu a mobilnej komunikácie a prispeje k tomu, aby každý Karlovesčan klikal zodpovedne.sk. V prípade, že projekt prebehne úspešne v mestskej časti Karlova Ves, bude pokračovať v ďalších samosprávach Slovenska.