JS NewsPlus - шаблон joomla Продвижение

Nový projekt OVCE.sk o nástrahách internetu určený deťom i rodičom

BRATISLAVA, 8. október 2009 - Nezisková organizácia eSlovensko, o.z. dnes v spolupráci s partnermi predstavila a pokrstila nový vzdelávací projekt pre deti a mládež OVCE.sk. Krst žinčicou v plnej aule študentov Gymnázia Laca Novemeského v Bratislave spoločne vykonali známy slovenský herec Jozef Vajda a hudobník Patrik Vrbovský. Na krste sa študentom prihovorila štátna tajomníčka Ministerstva školstva SR Bibiána Obrimčáková, generálna riaditeľka Sekcie médií a audiovízie Ministerstva kultúry SR Nataša Slavíková, tajomník Rady vlády pre prevenciu kriminality Jozef Halcin a Denisa Šulcová za komerčného partnera projektu, spoločnosť T-Mobile Slovensko, a.s.

Projekt OVCE.sk prináša nový slovenský animovaný seriál, ktorý sa vracia k tradíciám pôvodnej kreslenej tvorby pre deti a mládež. Jeho prvé štyri časti sa citlivou formou venujú hrozbám ako je pedofília, grooming (vytváranie dôverného vzťahu dospelého s dieťaťom za účelom neskoršieho sexuálneho zneužitia), zverejňovanie a zneužívanie osobných údajov a fotografií na internete, rasizmus a xenofóbia, či otázka pravdivosti informácií uverejnených na internete. Pre nižšiu vekovú kategóriu detí má seriál pôsobiť ako prevencia, mládeži nastavuje zrkadlo jej nevhodného správania na internete, dospelých divákov majú rozprávky poučiť i pobaviť.

Rozprávky majú klasickú podobu príbehu boja dobra a zla so záverečným ponaučením. Využívajú archetypové postavy (múdry bača, naivný Jano, nevinné ovečky, zlý vlk a podobne). Zároveň odzrkadľujú súčasnú kultúru detí a mládeže a ich životný štýl.

Rozprávky režíroval popredný slovenský animátor Jaroslav Baran, autorom scenára je Miroslav Drobný. Hlasy postavičiek v slovenčine nahral herec Jozef Vajda, v maďarčine Csongor Kassai a v rómčine Patrik Vrbovský. Dostupné sú i verzie pretlmočené do posunkového jazyka či doplnené anglickými titulkami. Partnermi projektu OVCE.sk sú Ministerstvo vnútra SR, Slovenský výbor pre UNICEF, spoločnosť T-Mobile Slovensko, a. s. a spoločnosť SK-NIC, a.s. Projekt Zodpovedne.sk je spolufinancovaný Európskou úniou v rámci komunitárneho programu Safer Internet plus.

Projekt OVCE.sk je súčasťou projektu Zodpovedne.sk, ktorého cieľom je šírenie osvety o rizikách internetu a nových technológií. Prostredníctvom príbehov zo sveta zvierat sme sa snažili deti zábavnou formou upozorniť na nástrahy virtuálneho sveta,“ hovorí Miroslav Drobný, prezident eSlovensko, o.z.

Detský portál OVCE.sk prináša okrem rozprávok aj rôzne hry, komiksy, maľovanky, tapety (obrázkové pozadia do počítača) či plagáty s motívmi oviec a baranov.

Jedným z partnerov projektu Zodpovedne.sk, v rámci ktorého portál OVCE.sk vznikol, je spoločnosť T-Mobile Slovensko. Šéfka korporátnej komunikácie spoločnosti Denisa Šulcová hovorí: „Internet a mobilná komunikácia je dnes bežnou súčasťou života detí. Ich bezpečnosť vo virtuálnom svete je pre nás prioritou a aj preto sme sa rozhodli pre partnerstvo s eSlovensko. Prísľub ochrany detí v tejto oblasti napĺňame konkrétnymi krokmi - pripravujeme viaceré nástroje, ktoré umožnia rodičom mať úplnú kontrolu nad tým, aké stránky ich deti navštevujú a na aké sa naopak nedostanú.“

Partnermi projektu OVCE.sk sú Ministerstvo vnútra SR, Slovenský výbor pre UNICEF, spoločnosť T-Mobile Slovensko, a. s. a spoločnosť SK-NIC, a.s. Projekt Zodpovedne.sk je spolufinancovaný Európskou úniou v rámci komunitárneho programu Safer Internet plus.

eSlovensko, o.z.

obrazky >> http://zodpovedne.sk/img/ovce/krst/