JS NewsPlus - шаблон joomla Продвижение

Ministerstvo vnútra Maďarskej republiky ocenilo slovenský projekt

BRATISLAVA, jún 2011: Projekt OVCE.sk, ktorý prebieha v spolupráci s Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky, zvíťazil na Európskom filmovom festivale zameranom na oblasť prevencie kriminality v maďarskom meste Székesfehérvár.

 

Ministerstvo vnútra Maďarskej republiky zorganizovalo Konferenciu expertov policajných programov v oblasti prevencie kriminality spojenú s Európskym filmovým festivalom. Slovensko reprezentoval spoločný projekt Ministerstva vnútra SR, Slovenského výboru pre UNICEF a eSlovenska s názvom OVCE.sk. Projekt sa zameriava na ochranu detí pred ohrozeniami internetu a jeho cieľom je šírenie poučných animovaných rozprávok a metodických materiálov do materských, základných škôl a iných školských zariadení.

OVCE.sk v konkurencii projektov z celej Európy získali dve hlavné ceny – Cenu odbornej poroty a Cenu za najlepší film. Je to v poradí ôsme ocenenie projektu od jeho vzniku v roku 2009.

Miroslav Drobný, prezident eSlovensko, o.z., hovorí: „Ďakujem našim partnerom najmä Ministerstvu vnútra SR a takmer stovke slovenských policajtov, ktorý sa podieľali na tvorbe projektu a na jeho šírení po celom Slovensku. Produkovať kvalitný animovaný seriál je mimoriadne náročné a na jeho začiatku nám kolegovia z krajín EÚ hovorili, že to nezvládneme. Dnes nám fandí celá Európa a projekt preberajú ďalšie krajiny: Slovinsko, Rakúsko, Estónsko, Bulharsko, Česko či Poľsko.

eSlovensko, o.z.