JS NewsPlus - шаблон joomla Продвижение
Európsky deň bezpečného internetu: 12.2.2008

Európsky deň bezpečného internetu: 12.2.2008

Na Slovensku bude pri tejto príležitosti oficiálne spustený projekt Zodpovedne.sk. Do elektronickej reality ho predstavia na Gymnáziu Ladislava Novomeského v Bratislave a uvedú ho Minister vnútra Robert Kaliňák, predseda združenia eSlovensko Miroslav Drobný, za Linku detskej istoty Unicef Katarína Trlicová a tvár novej televíznej relácie Cookie.sk slovenská herečka Andrea Kerestešová.

 

Počas dňa budú ocenení víťazi národnej súťaže „Život online je iba v tvojich rukách“ postupujúci do európskeho kola súťaže, ktorým ceny odovzdajú Minister vnútra Robert Kaliňák a zástupcovia partnerov projektu Telefónica O2 a SK NIC. 

Odprezentujeme výsledky prvej časti prieskumu „Internetové správanie, používanie mobilných telefónov a bezpečnosť na internete detí a mladých ľudí v SR“. Tieto nám umožnia spoznať vedomosti rodičov o pohybe svojich detí na internete, názory na bezpečnosť a poznané riziká.

Predpremiéru absolvuje online nová TV relácia Cookie.sk, ktorá je venovaná životnému štýlu novej generácie, životnému štýlu online. Prinesie všetko, čo je pre mladých IN, COOL a FREE. Relácia umožní divákom si zlepšiť svoje internetové schopnosti v pohodlí vlastnej obývačky a pritiahne nielen deti a mladých ľudí, ale aj rodičov, ktorí sa učia pohybovať na internete. Moderátorka Andrea Kerestešová, známa ako Klára z filmu Rafťáci, prinesie na obrazovku moderný a nekonvenčný štýl blízky mladým ľuďom.

Združená linka Pomoc.sk odštartuje svoje pôsobenie tiež v tento deň a prostredníctvom nej bude radiť 40 vyškolených operátorov na čísle 0800/ 500 500 každý deň 24 hodín nepretržite. Rovnako bude fungovať aj internetová linka pomoci od 17:00 – 21:00.

Projekt Zodpovedne.sk bude v najbližšej dobe nápomocný nielen deťom a mladým ľuďom, ktorí sú najviac ohrozenou skupinou. Bude slúžiť rodičom, pedagógom, pracovníkom s deťmi a mládežou, dobrovoľníkom, občianskym združeniam a všetkým, ktorých zaujíma téma bezpečnosti na internete a jeho zodpovedné využívanie.

Silvia Nagyová