JS NewsPlus - шаблон joomla Продвижение
Preberanie ceny Panta Rhei Awards Preberanie ceny Panta Rhei Awards

eSlovensko žne jeden úspech za druhým

BRATISLAVA, 29. 4. 2014:  Za projekty OVCE.sk a NEHEJTUJ.sk, ktoré sa venujú otázkam bezpečného internetu ako aj potláčaniu nenávistných prejavov na internete, získalo eSlovensko o. z. a partneri projektov od začiatku roka 2014 päť nových ocenení. Nechýba medzi nimi prestížne Komenium Prix 2013 za prínos pre rozvoj vzdelávania, Panta Rhei awards 2013 za Detskú top novinku roka a PROKOP 2014 za kampaň NEHEJTUJ.sk.


INSAFE konferencia v bratislaveVeľké cenobranie eSlovensko odštartovalo už počas medzinárodnej konferencie INSAFE training seminar, ktorá sa prvýkrát konala na Slovensku 18. - 20. marca 2014. Centrá bezpečného internetu fungujúce v rámci celoeurópskej siete INSAFE a INHOPE hlasovali za najlepšie vzdelávacie materiály týkajúce sa aktuálnych tém z oblasti bezpečného internetu. eSlovensko zvíťazilo v kategórii Vzdelávacie programy pre deti s interaktívnym divadelným predstavením OVCE.sk. 

 

 

Ceny Panta RheiEšte 20. marca 2014 boli OVCE.sk ocenené aj na Panta Rhei awards 2013, kde za knihu OVCE.sk 01 Za siedmimi wifinami a siedmimi statusmi získali titul Detská top novinka. „Projekt OVCE.sk ma ako matku predškoláka veľmi oslovil. Páči sa mi, že sa deťom prihovára ich jazykom, rozprávkovými a zvieracími postavičkami, to je ich svet, ktorému rozumejú a ktorý ich baví. Rozprávky a bájky sú odjakživa ten najlepší  spôsob, ako deťom priblížiť neľútostný svet dospelých, ako ich varovať, že sú situácie, pred ktorými ich neochráni ani ten najstarostlivejší rodič. Dnes je tým nebezpečným svetom už aj internet, preto by kniha OVCE.sk nemala chýbať v žiadnej domácnosti či škole. Už v predpredaji dosiahla rekordné čísla,“  hovorí Slávka Šikurová, obchodná riaditeľka Panta Rhei.

KomeniumCena KOMENIUM PRIX 2013 sa udeľovala počas kongresu Komenium fórum v Novom Smokovci 1. - 2. apríla 2014. eSlovensko uspelo v kategórii Prínos pre rozvoj vzdelávania so svojím projektom Zodpovedne.sk a OVCE.sk, ktoré dnes pozná a využíva pri vyučovaní väčšina učiteľov v materských a základných školách.

Angažovanosť a aktivity eSlovensko o. z. ocenilo aj Združenie informatikov samospráv Slovenska, ktoré udelilo prezidentovi eSlovensko o. z. Miroslavovi Drobnému Špeciálnu cenu v súťaži o Najlepšieho informatika samospráv Slovenska za jeho prínos v oblasti bezpečného internetu a intenzívnu spoluprácu a podporu samosprávam.

 

NEHEJTUJÚspech zaznamenal aj najnovší projekt z dielne eSlovensko - NEHEJTUJ.sk, ktorý odštartoval počas Medzinárodného dňa bezpečného internetu 11. februára kampaňou zameranou na potláčanie nenávistných prejavov nielen na internete. Kampaň sa sústredila tentoraz na starších žiakov a tínedžerov a podporili ju ambasádori projektu Viktor Horján, Viki Ráková a Janette Motlová a generálny partner Telekom. Aj vďaka nim získal projekt NEHEJTUJ.sk v súťaži PROKOP 2014 1. miesto v kategórii Community Relations a 3. miesto v kategórii Spoločenská zodpovednosť, Filantropia a PR pre neziskové organizácie. Do súťaže PROKOP 2014 bolo celkovo prihlásených 91 projektov, preto si tento úspech v tvrdej konkurencii veľmi ceníme. Znižovať prejavy neznášanlivosti, a to nielen na internete sa snaží aj generálny partner projektu a zároveň najväčší telekomunikačný operátor Telekom. 

„Chceme chrániť deti pred týmito prejavmi, keďže v online prostredí sa šíria rýchlejšie a sú agresívnejšie. Za najkľúčovejšie stále považujeme prevenciu, kontakt rodiča s dieťaťom pri vysvetľovaní nástrah na internete a vzdelávanie detí na školách,“ hovorí Andrej Gargulák, zástupca Telekomu.