JS NewsPlus - шаблон joomla Продвижение
V projekte bezpečné školy uspeli žiaci z Veľkého Medera

V projekte bezpečné školy uspeli žiaci z Veľkého Medera

Bratislava, 26.6.2014, prvý ročník projektu Bezpečné školy v kategórii Multimediálna tvorba vyhral Florián Vígh, žiak 9. ročníka Základnej školy J. A. Komenského vo Veľkom Mederi. Jeho projekt na tému Vírusy a antivírusy zaujal nielen odbornú porotu, ale aj širokú verejnosť, ktorá mohla hlasovať za prihlásené projekty do 25. mája 2014. 

Len 15-ročný žiak deviateho ročníka základnej školy, Florián Vígh, vyhral pre „svoju“ školu vo Veľkom Mederi bezpečnostný kamerový systém, internetové pripojenie na tri roky zadarmo, hardvérové zabezpečenie siete, antivírové licencie, licenciu pre celú triedu či počítače a tablety. „Bavia ma počítače a od septembra budem študovať na strednej škole v odbore Mechanik počítačových sietí, na čo sa veľmi teším. Téma môjho projektu Vírusy a antivírusy nebola pre mňa až tak zložitá, nakoľko som pri vypracovaní projektu čerpal z vlastných skúseností a z informácií, ktoré sú dostupné na internete,“ hovorí Florián Vígh. 

„Stalo sa mi, že môj počítač bol napadnutý nejakým vírusom, ale na jeho zneškodnenie som nepotreboval žiadnu odbornú pomoc. Vďaka informáciám, ktoré sú na internete, som dokázal zneškodniť tento vírus aj sám,“ doplnil Florián Vígh. 

A hoci mnohí jeho rovesníci využívajú počítač najmä na hry a surfovanie po internete, Florián sa venuje programovaciemu jazyku C++. „Skúšam programovať v jazyku C++, zatiaľ mám za sebou len základy, ale zdokonaľujem sa,“ dopĺňa Florián. 

Jeho snom je vyštudovať informatiku a pracovať v úspešnej IT firme. Vie, že informačné technológie sú budúcnosť a investovať do vzdelania v tejto oblasti sa oplatí. Projekt Bezpečné školy vníma pozitívne nielen z hľadiska motivácie vzdelávať sa v oblasti IT, ale aj z hľadiska možnosti vyhrať pre seba a školu zaujímavé ceny. Florián si ako víťaz v kategórii Multimediálna tvorba odniesol zo súťaže nový tablet od spoločnosti Gigaset a internet na jeden rok zadarmo, ktorý mu venovala spoločnosť Slovanet. 

„Veľmi nás potešil záujem zo strany škôl o projekt Bezpečné školy. Celkovo sme obdržali viac ako 270 projektov, z ktorých sme na základe odborného posúdenia a hlasovania verejnosti vybrali tri najlepšie. Úvodný ročník tohto projektu nás zároveň utvrdil v tom, že má zmysel pokračovať v tejto aktivite aj v budúcnosti,“ hovorí Ján Michlík, riaditeľ úseku podpory predaja v spoločnosti Slovanet. 

Do projektu Bezpečné školy, ktorého vyhlasovateľom je spoločnosť Slovanet, sa celkovo zapojilo 27 škôl z celého Slovenska. Tie súťažili na tému „Stvárni pojem (ne)bezpečný internet“ v troch kategóriách: výtvarná tvorba, písomná tvorba a multimediálna tvorba. Ako prvej bola odovzdaná výhra ZŠ vo Veľkom Mederi. Ďalšie ocenenia budú odovzdané víťazom v kategórii Výtvarná tvorba a Písomná tvorba. 

Partnermi projektu Bezpečné školy sú spoločnosť ESET, spol. s r.o., tvorca a výroba antivírusových riešení, Gigaset, nemecký výrobca špičkových telefónov a tabletov, občianske združenie pre informatizáciu eSlovensko a spoločnosť Fortinet, svetový dodávateľ sieťových bezpečnostných riešení, ktorý je na Slovensku distribuovaný českou spoločnosťou Veracomp, s.r.o.