JS NewsPlus - шаблон joomla Продвижение
Nástrahy internetu prázdniny nemajú

Nástrahy internetu prázdniny nemajú

Bratislava, 10. júla 2014, OVCE.sk nezaháľajú ani počas leta a vyrážajú za deťmi do letných táborov. Spolu s kníhkupectvom Panta Rhei a telekomunikačným operátorom Telekom si pripravili pre dvesto detí z detských domovov interaktívny workshop na tému bezpečný internet. Práve leto je totiž obdobie, kedy deti viac siahajú po mobiloch či tabletoch a častokrát zabúdajú na to, že nástrahy na internete prázdniny nemajú. 

OVCE.sk sa každoročne v lete vyberú za deťmi do táborov, aby im hravou formou priblížili svet internetu a mobilných technológií a varovali ich pred nepríjemnými a nebezpečnými situáciami, v ktorých by sa mohli v tomto virtuálnom svete ocitnúť. Tento rok OVCE.sk zavítali do detského tábora Bubliwood pri priehrade Dubník neďaleko Starej Turej, kde sa stretávajú deti z detských domovov a profesionálnych rodín. „Život detí v ústavnej starostlivosti je popretkávaný mnohými situáciami, ktorých by malo byť dieťa ušetrené. O to viac sa ich aj prostredníctvom našich táborov snažíme čo najlepšie pripraviť do života a s tým súvisí aj mediálna výchova v dnešnom svete plnom informačných technológií,“ hovorí Miroslava Jánošíková z OZ Bublina, ktoré tábory organizuje. 

„Stalo sa mi, že môj počítač bol napadnutý nejakým vírusom, ale na jeho zneškodnenie som nepotreboval žiadnu odbornú pomoc. Vďaka informáciám, ktoré sú na internete, som dokázal zneškodniť tento vírus aj sám,“ doplnil Florián Vígh. 

Tabor100714_1
 
Hru si za spôsob komunikácie vybrali aj OVCE.sk, ktoré si s deťmi zahrali aj inscenované scénky na tému Ako sa správať na internete. Tábor Bubliwood navštívia OVCE.sk hneď dvakrát, druhá návšteva sa uskutoční 8. augusta 2014. Celkovo tak odškolia približne 200 detí v otázkach bezpečného používania internetu. „Počas letných prázdnin majú deti kopec voľného času, ktorý mnohokrát venujú surfovaniu po internete. Naše workshopy sú navrhnuté tak, aby boli zábavné a poučné zároveň. Aby sme deti naučili, že internet je dobrý sluha, ale zlý pán,“ vysvetľuje Miro Drobný, autor projektu OVCE.sk.
 
Jeho snom je vyštudovať informatiku a pracovať v úspešnej IT firme. Vie, že informačné technológie sú budúcnosť a investovať do vzdelania v tejto oblasti sa oplatí. Projekt Bezpečné školy vníma pozitívne nielen z hľadiska motivácie vzdelávať sa v oblasti IT, ale aj z hľadiska možnosti vyhrať pre seba a školu zaujímavé ceny. Florián si ako víťaz v kategórii Multimediálna tvorba odniesol zo súťaže nový tablet od spoločnosti Gigaset a internet na jeden rok zadarmo, ktorý mu venovala spoločnosť Slovanet. 
 
Spolu s partnermi pripravilo eSlovensko na leto aj súťaž pre materské škôlky, v ktorej môžu vďaka kreativite detí vyhrať špeciálny workshop OVCE.sk venovaný malým škôlkarom. Stačí, ak v škôlke vytvoria plagát na tému Ako chránia OVCE.sk deti na internete a jeho fotografiu zašlú do eSlovensko emailom na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Do súťaže sa môžu materské škôlky prihlasovať do polovice júla. Viac informácií nájdete na stránke www.zodpovedne.sk. 

Doplňujúce informácie: 
OVCE.sk Projekt Sheeplive, v slovenskom origináli OVCE.sk, vznikol ako súčasť projektov Zodpovedne.sk, Pomoc.sk a Stopline.sk. Je rozdelený na tri hlavné časti a to na detský animovaný seriál, medzinárodný internetový portál a knižné publikácie. Cieľom tejto iniciatívy je prevencia a šírenie povedomia o rizikách internetu. Séria animovaných rozprávok zábavnou a pre deti príťažlivou formou predstavuje princípy bezpečného používania internetu. Súčasťou príbehov sú príručky pre rodičov a učiteľov, ktoré im radia, ako sa s deťmi o týchto témach rozprávať. Rozprávky OVCE.sk sú vysielané vo verejnoprávnych médiách, zverejnené na webových stránkach, dostupné sú aj na DVD.


Media