JS NewsPlus - шаблон joomla Продвижение
Zvolenské lienky sa učili od ovečiek o bezpečnom používaní mobilov

Zvolenské lienky sa učili od ovečiek o bezpečnom používaní mobilov

Zvolenské lienky sa učili od ovečiek o bezpečnom používaní mobilov

Zvolen 8. október 2014. - Neustále sa znižujúca veková hranica pri využívaní moderných mobilných zariadení prinútila OVCE.sk, aby sa so svojím workshopom zamerali už na rannú prevenciu v materských škôlkach. Autori tohto úspešného projektu tentoraz zavítali do zvolenskej materskej škôlky Lienka, kde si pre 50 detí okrem poučných hier prichystali aj prekvapenie v osobe jedného z krstných rodičov OVCE.sk. 

Nezisková organizácia eSlovensko, autori projektu OVCE.sk a telekomunikačný operátor Telekom pripravili začiatkom leta pre materské školy súťaž, v ktorej mohli vyhrať interaktívny workshop o nástrahách internetu a mobilnej komunikácie. Škôlkarov okrem iného učí čo robiť, keď ich na ulici fotia cudzí ľudia či to, že časté hranie sa na mobile alebo tablete nás môže dostať do problémov. OVCE.sk takto upozorňujú na neustále sa znižujúcu vekovú hranicu pri využívaní moderných mobilných zariadení ako sú smartfóny či tablety. 

Medzi tromi víťaznými škôlkami sa ocitla aj MŠ Lienka E.P. Voljanského zo Zvolena. „Téma používania internetu a mobilu aj u takýchto malých detí je v súčasnej dobe nanajvýš aktuálna. Projekt Ovce.sk nás oslovil, pretože vhodnou a zábavnou formou približuje deťom predškolského veku túto problematiku. Práve preto a aj napriek tomu, že bol čas prázdnin sme sa zapojili do vyhlásenej výtvarnej súťaže. Výhra nás všetkých príjemne prekvapila a samozrejme potešila," hovorí riaditeľka škôlky, Mgr. Zdena Jankovská. Škôlky sa mohli do súťaže zapojiť tak, že spolu s deťmi vytvorili plagát na tému Ako chránia OVCE.sk deti na internete. Zo zúčastnených škôlok autori projektu vyžrebovali tri, ktoré postupne navštevujú v úvode školského roka.

Prvý workshop sa konal v septembri v MŠ Hrebendova na košickom Luníku IX a na podobný workshop sa ešte môže tešiť aj MŠ Šulekovo z Hlohovca. Ani ostatné škôlky, ktoré sa do súťaže zapojili, však nemusia byť smutné. Všetky dostanú od OVCE.sk malý darček. 

eSlovensko organizuje aj súťaže pre základné a stredné školy Zodpovedne.sk, kam môžu posielať vlastné projekty na tému Kyberšikana až do konca roka 2014. Jej vyhodnotenie sa uskutoční počas Medzinárodného dňa bezpečného internetu 2015. Viac informácií o súťaži a ďalších aktivitách z oblasti bezpečného internetu nájdete na www.zodpovedne.sk.


Media