JS NewsPlus - шаблон joomla Продвижение
Nový slovenský film je vysoko aktuálny. "Kto je ďalší?" uspel na medzinárodných festivaloch

Nový slovenský film je vysoko aktuálny. "Kto je ďalší?" uspel na medzinárodných festivaloch

Nový slovenský film, ktorý si všimli v zahraničí"

"Kto je ďalší?"

Nový slovenský film "Kto je ďalší?" je nakrútený podľa skutočných príbehov z viacerých krajín sveta. Zobrazuje osudy mladých ľudí, ktorých internet priviedol až na hranicu života a smrti.

Kontroverzný film režiséra Mira Drobného (RYTMUS Sídliskový sen, OVCE.sk) získal pred premiérou v slovenských kinách 22. augusta 2019 už dve víťazstvá a viaceré nominácie na zahraničných festivaloch.

Víťazné ocenenia si film odniesol z medzinárodného festivalu v Minsku a v Moskve. Medzi ďalšie ocenenia patria nominácie na 21. ročníku Medzinárodného festivalu v Barcelone, 12. ročníku Medzinárodného festivalu v škótskom Glasgowe, 20. ročníku Medzinárodného filmového festivalu vo francúzskom Aubagne. Ďalšie ocenenia prišli z festivalov v Bukurešti, Istanbule, Mumbai, Lagose či amerického Kentucky. "Záujem medzinárodnej odbornej verejnosti nás príjemne potešil. Na festivaloch zaujala aktuálnosť a kontroverznosť tém, autentickosť a emocionálnosť príbehov," povedal režisér Miro Drobný.

"Inšpiráciou filmu sú tri skutočné prípady mladých ľudí zo Slovenska, Kanady a Ruska. Sú vyrozprávané jazykom mladej generácie," povedal režisér a zároveň autor scenárov Miro Drobný. Autentickosť prostredia podtrhli aj reálne lokality, v ktorých sa príbehy v skutočnosti udiali. Filmoví protagonisti tak postupne pracovali vo Francúzsku, Číne, Honkongu, Južnej Kórei, Českej republike a Slovensku.

Hudobná stránka filmu má rovnako medzinárodný rozmer. Britský spevák Liam Adams vytvoril pre film skladbu Don´t let me fall, titulná skladba Voicelless pochádza z pera populárnej autorky Celeste Buckhingham, raperka Aless pridala skladbu Tisíc dôvodov, a svetoznáma speváčka a herečka Demi Lovato poskytla jeden zo svojich hitov Skyscaper.

Film do slovenských kinách 22. augusta 2019 prinesie distribučná firma Bontonfilm.

Mediálni partneri projektu sú Zoznam.sk, #Hastag, hudobný portál Ruka Hore a spoločnosť See&Go.

Čítať 9484 krát Naposledy zmenené pondelok, 13 máj 2019 16:01
Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)

About Author