JS NewsPlus - шаблон joomla Продвижение

Európsky deň bezpečného Internetu 2009

Medzinárodný deň bezpečného internetu bol tento rok stanovený na 10. februára. Oslavovali ho mladí ľudia v 65 krajinách sveta. Pri tejto príležitosti projekt Zodpovedne.sk zorganizoval podujatie v Polus City Center v Bratislave. Hovorca Ministerstva vnútra Slovenskej republiky Erik Tomáš spolu so zástupcom O2 Telefónica René Parákom odovzdali diplomy a ceny výhercom súťaže Cookie.sk.

 

Do súťaže bolo poslaných 115 prác od viac ako 130 žiakov. Kvalita materiálov sa oproti minulému roku zvýšila. Do video materiálov bol zakomponovaný strih, v niektorých aj špeciálne efekty. Medzi víťazné práce sa zaradili aj veľmi kvalitne spracované animácie. Predstavili sme nový televízny spot na tému online šikanovania, ktorý hovorí o tom, že internet môže byť zdrojom zábavy, pokiaľ ho máme pod kontrolou. Program počas Dňa bezpečného internetu moderoval víťaz Európskej súťaže v skupinovom beatboxe Peter Adamov. Žiaci zo školy pre nadané deti súťažili o zaujímavé ceny.

Hlavnou myšlienkou dňa bolo propagovať bezpečné a zodpovedné používanie internetu, mobilov a nových technológií. Dňa 3. februára 2009 sa v Bratislave uskutočnila diskusia za okrúhlym stolom, na ktorej sa zúčastnila odborná verejnosť. Predmetom diskusie bola otázka Ako chrániť deti pred nástrahami internetu. Monika Gregussová prezentovala výsledky prieskumu Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie. Jednou z hlavných tém bolo aj online šikanovanie. Pozvanie prijali zástupcovia ministerstiev (Ministerstvo školstva, kultúry), predstavitelia tretieho sektora (Unicef), súkromného sektora (Microsoft, Telefónica O2 a mnohí ďalší). Do diskusie sa mohol zapojiť každý, prostredníctvom četu na portáli www.cas.sk

Dominika Weissová