JS NewsPlus - шаблон joomla Продвижение
Ďalší úspech filmu RYTMUS sídliskový sen

Ďalší úspech filmu RYTMUS sídliskový sen

Bratislava, 19. 4. 2016 - Film Rytmus sídliskový sen, ktorý bol uvedený do kín 20. augusta 2015 menil od začiatku historické rebríčky návštevnosti slovenských filmov. Okrem slovenských a českých divákov ho  teraz môžu vidieť už aj diváci v Ázii a to na Európskom filmovom festivale (EUFF) organizovanom Delegáciou Európskej únie v Indii, Bangladéši, Nepále a na Srí Lanke.  

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Dillí zabezpečilo účasť Slovenska na tomto medzinárodnom podujatí kde sa premietnu divácky najúspešnejšie filmy z krajín Európskej Únie. Do tohto ročníka bolo vybraných 23 filmov a Slovensko zastupuje práve film režiséra Mira Drobného RYTMUS sídliskový sen o najznámejšom slovenskom raperovi Patrikovi Vrbovskom.

"Neočakával som, že slovenský film môže zaujať aj ázijského diváka. Ale príbeh filmu je natoľko univerzálny, že sa s ním môžu stotožniť ľudia v ktorejkoľvek krajine. Láska, rodina, sny či odpustenie sú posolstvá, ktorým rozumie divák na Slovensku, v Čechách ale aj v Indii. Film v Ázii nekončí, bude sa premietať aj na festivaloch v Rakúsku, Poľsku, Českej republike a v ďalších krajinách."

Svoju prvú ázijskú premiéru mal film o Rytmusovi už minulý mesiac v Nepále. Následne ho uvidia diváci v Indii a to hneď v 11 mestách: Dillí, Mumbai, Kolkata, Chennai, Chandigarh, Coimbatore, Ahmedabad, Jodhpur, Pune, Hyderabad Bangalore. V Dillí hosťuje Európsky filmový festival Veľvyslanectvo Slovenskej republiky kde bude aj špeciálna projekcia filmu pri príležitosti Predsedníctva SR v Rade Európskej únie.

Po Indii budú mať možnosť spoznať najúspešnejšieho slovenského rapera taktiež diváci na   Srí Lanke a v Bangladéši,  kde film premietnu do konca roka.

Čítať 7144 krát Naposledy zmenené štvrtok, 02 jún 2016 11:41
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

About Author