JS NewsPlus - шаблон joomla Продвижение
Rok po kinopremiére rozpovie Rytmus svoj sídliskový sen v piatok večer 26. augusta aj na televíznych obrazovkách

Rok po kinopremiére rozpovie Rytmus svoj sídliskový sen v piatok večer 26. augusta aj na televíznych obrazovkách

23. 8. 2016 Bratislava Film RYTMUS sídliskový sen, ktorý bol uvedený do kín pred rokom menil od začiatku historické rebríčky návštevnosti slovenských filmov. Okrem návštevníkov kinosál na Slovensku, v Čechách, či v Indii, si ho teraz budú môcť pozrieť aj televízni diváci!

Niekoľko rokov režisér Miro Drobný zbieral a strážil natočený materiál pred Rytmusovým pohľadom. Postupne získal mamu, otčima, brata, sestru ale aj jeho tri posledné priateľky. Nakoniec súhlasil s natáčaním aj Rytmusov biologický otec. Rytmus ani netušil aké videá, fotografie či smsky sa našli v Rakúsku, v Taliansku či v Česku, kam sa za jeho najbližšími vybral štáb. Rok po kinopremiére Miro o filme hovorí: "Kto si myslí, že Rytmus je primitívny, arogantný Romák, čo vie len nadávať, nech si ten film v telke radšej nepozrie."

Rytmus prvýkrát uvidel zozbieraný materiál až po ôsmich rokoch. Jeho bezprostredné reakcie odhaľujú jeho najcitlivejšie miesta, rodinné tabu, životné omyly, ale najmä jeho pravú tvár. "Ja sa celkovo k životu staviam dosť otvorene, racionálne. Premýšľam o možných následkoch toho, čo urobím. Možno je to tak preto, že ľudia o mne vždy pochybovali, možno preto, že sa nechcem vrátiť tam, odkiaľ pochádzam a možno preto, že ma to proste baví. Nič som vo filme nechcel zatajiť.“

Prebiehajúci nezávislý výskum eSlovensko o.z. o filme RYTMUS sídliskový sen, do ktorého sa zapojilo viac ako tisíc mladých ľudí, ukazuje, že väčšine sa film páčil (83,6%). Dvom tretinám divákov (64,1%) po pozretí filmu zostal lepší pocit ohľadom samých seba a svojej rodiny. Takmer polovica opýtaných hovorí, že to ovplyvnilo ich postoj k Rómom k lepšiemu. Výsledky výskumu vplyvu filmu na slovenskú mládež budú zverejnené po jeho celkovom vyhodnotení.

Film RYTMUS sídliskový sen uvedie rok po kinopremiére už tento piatok, 26.8., o 20.30, televízia Markíza. Vo štvrtok podvečer, deň pred uvedením filmu, relácia Reflex poodhalí zákulisie prípravy a natáčania filmu, myšlienky režiséra Mira Drobného, ako aj hlavného protagonistu Patrika "Rytmusa" Vrbovského.

eSlovensko o.z. je nezisková, mimovládna organizácia založená v roku 2002. Zaoberá sa najmä primárnou a sekundárnou prevenciou a neformálnym vzdelávaním na Slovensku. Inováciami a moderným jazykom pracuje s deťmi a mládežou, ponúka im vedomosti z oblastí, ktoré slovenské školstvo svojimi osnovami nepokrýva. Reaguje na aktuálne potreby spoločnosti a efektívne ich tlmočí mladej generácii. Internet a nové technológie sú hlavné témy projektov eSlovensko. Prostredníctvom ústredného portálu www.ZODPOVEDNE.sk učí používať internet zodpovedne a bezpečne. Od roku 2007 je eSlovensko o.z. súčasťou európskej siete Insafe a INHOPE a zabezpečuje aj bezplatnú linku Pomoc.sk na čísle 116 111.
Čítať 20218 krát Naposledy zmenené streda, 24 august 2016 11:24
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

About Author