JS NewsPlus - шаблон joomla Продвижение
Víťazi súťaže ZlatyErb.sk o najlepšiu internetovú stránku samospráv za rok 2016 sú už známi

Víťazi súťaže ZlatyErb.sk o najlepšiu internetovú stránku samospráv za rok 2016 sú už známi

Bratislava, 15. november 2016, Vyhlásenie výsledkov 13. ročníka súťaže samospráv Slovenska ZlatyErb.sk 2016, nad ktorou prevzal záštitu Peter Pellegrini, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu, digitálny líder SR, sa už tradične konalo počas medzinárodného kongresu ITAPA v Bratislave. Celkové víťazstvo a hlavnú cenu Grand Prix eSlovensko si vybojovala internetová stránka mesta Martin. Súťaž ZlatyErb.sk každoročne vyhlasuje Únia miest Slovenska a občianske združenie eSlovensko spoločne so Združením informatikov samospráv Slovenska.

Hlavným cieľom súťaže ZlatyErb.sk je podporiť informatizáciu slovenských samospráv, oceniť výnimočné projekty a ohodnotiť snahu zástupcov samospráv účinne využívať informačno-komunikačné technológie smerujúce k zvýšeniu kvality služieb pre verejnosť.

Ceny ZlatyErb.sk boli udeľované v troch hlavných kategóriách: Najlepšia stránka obcí, Najlepšia stránka miest a mestských častí a Najlepšia stránka samosprávneho kraja. Víťazmi týchto kategórií sa stali stránky obce Trnavá Hora, mesta Martin a Bratislavského samosprávneho kraja. Hlavnú cenu súťaže GrandPrix získala stránka mesta Martin, ktorá dosiahla najvyššie hodnotenie vo všetkých hodnotených kategóriách. Víťaz GrandPrix získava nomináciu do medzinárodnej súťaže EuroCrest Award, ktorú vyhlasuje české Združenie Zlatý erb v spolupráci s Európskou komisiou a európskymi IT projektami. Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska odovzdala špeciálnu cenu za Najlepšiu bezbariérovú stránku samospráv mestu Čadca.

Do súťaže sa zapojilo 68 samospráv. Porota hodnotila 11 kritérií, medzi nimi napríklad ovládanie webu, navigácia, prehľadnosť a grafické spracovanie stránky, dodržiavanie štandardov funkčnosti webových stránok ale i pre občana dôležité, či odporúčané informácie a služby. Obce, ktoré sa zapojili do súťaže v tomto ročníku mali vizuálne veľmi zaujímavé weby, a to po technickej, i obsahovej stránke. Potešiteľné je, že už pri svojej premiére veľmi dobre obstáli novovzniknuté weby, ktoré sa presadili v konkurencii už stabilne silných hráčov v oceňovaných kritériách. Mnohým webovým stránkam pribudli nástroje uľahčujúce čítanie zrakovo postihnutým občanom, či ľuďom so zdravotným postihnutím. Na druhej strane, mnohým webovým obsahom aj naďalej chýbajú niektoré povinné informácie, ktoré napĺňajú požiadavky verejného záujmu, či témy uľahčujúce komunikáciu s úradmi.

Ceny ZlatyErb.sk odovzdávali Erika Jurinová, predsedníčka Výboru NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny, Milan Galanda, generálny sekretár ÚMS, Lucia Kondáš, zástupca medzinárodného kongresu ITAPA a Miro Drobný, prezident eSlovensko.

Zoznam ocenených:

Kategória obce:
1. miesto - stránka obce Trnavá Hora, Pavol Kravec, starosta obce Trnavá Hora
2. miesto - stránka obce Valča, Mária Ondráčková, starostka obce Valča
3. miesto - stránka obce Ostrý Grúň, Jana Angletová, starostka obce Ostrý Grúň
4. miesto - stránka obce Ľubica, Ján Kapolka, starosta obce Ľubica
5. miesto - stránka obce Chynorany, Mária Lachkovičová, starostka obce Chynorany


Kategória mestá a mestské časti:
1. miesto - stránka mesta Martin, Andrej Hrnčiar, primátor mesta Martin
2. miesto - stránka hl. m. Bratislava, Ivo Nesrovnal, primátor hl. m. Bratislava
3. miesto - stránka mesta Prešov, Andrea Turčanová, primátorka mesta Prešov
4. miesto - stránka mesta Zvolen, Lenka Balkovičová, primátorka mesta Zvolen
5. miesto - stránka mesta B. Bystrica, Ján Nosko, primátor mesta Banská Bystrica


Kategória VÚC:
1. miesto - stránka Bratislavského samosprávneho kraja, Pavol Frešo, predseda Bratislavského sam. kraja
2. miesto - stránka Prešovského samosprávneho kraja, Peter Chudík, predseda Prešovského sam. kraja
3. miesto - stránka Trenčianskeho samosprávneho kraja, Jaroslav Baška, predseda Trenčianskeho sam. kraja


Cena za najlepšiu bezbariérovú stránku samospráv:
stránka mesta Čadca, Milan Gura, primátor mesta Čadca


Grand Prix eSlovensko súťaže ZlatyErb.sk 2016 - najlepšia stránka súťaže a nominácia na medzinárodnú súťaž do Hradca Králové o EuroCrest Award:
stránka mesta Martin, Andrej Hrnčiar, primátor mesta Martin


Prehľad víťazov uplynulých ročníkov a ďalšie informácie nájdete na www.zlatyerb.sk.

Čítať 19948 krát Naposledy zmenené štvrtok, 24 november 2016 15:42
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

About Author