JS NewsPlus - шаблон joomla Продвижение
Deň bezpečného internetu 2016

Deň bezpečného internetu 2016

Bratislava, 8. 2. 2016 - eSlovensko odštartovalo pri príležitosti Medzinárodného dňa bezpečného internetu sériu projekcií filmu RYTMUS sídliskový sen a motivačných prednášok pre mládež po celom Slovensku. Hlavnou témou je myšlienka ako sa nestať cieľom nenávistných prejavov na webe. Prednášok sa okrem odborníkov zúčastní aj raper Rytmus.

 

Prvé podujatie v hlavnom meste videlo 450 študentov zo stredných škôl, detských domovov a reedukačných centier bratislavského kraja. "Prihovárame sa im cez silný životný príbeh známej osobnosti aby prednášky mali čo najväčší dopad na mládež. Nech si berú príklad z reálnych ľudí, ktorí čelia nenávisti na internete a naučili sa s tým bojovať ako Rytmus. Má najviac fanúšikov na sociálnych sieťach a bohaté skúsenosti s nenávistnými komentármi," vysvetľuje hlavnú myšlienku projektu prezident eSlovensko Miro Drobný.

Virtuálny svet prináša so sebou riziká, terčom nenávistného prejavu na internete sa môže stať každý. Úspešný raper má pre študentov jasný odkaz. "Nežite virtuálnu realitu, žite svoje životy, tam skúste niečo dokázať. Život, nie je postavený na komentoch a na tom čo si kto o tebe myslí alebo píše. Len ty sám si sebe sudcom a nesieš zodpovednosť za to, čo v realite robíš." S nenávisťou na internete sa pravidelne stretávajú aj redaktori portálu Refresher.sk, objasnil jeho marketingový manažér František Hudaň. "Prispievatelia môžu v prípade porušovania pravidiel dostať zákaz, systém ich upozorní na nevhodné komentáre."

Redaktor Živé.sk, Ján Trangel študentom radí. „Najúčinnejším spôsobom, ako zneškodniť internetových trolov, je ignorovať ich. Každá reakcia je iba vodou na mlyn. Ich cieľom je rozpútať vášne, nahnevať a rozdeľovať ľudí.“Režisér filmu Miro Drobný ukončil prednášku dôrazným posolstvom. "Každý z nás je v niečom iný a odlišný,  a tým sa môže stať terčom nenávisti na internete. Buďme na to pripravení a keď sa to stane neľutujme sa a nesprávajme sa ako obete. Vezmime život do vlastných rúk."

Čítať 8414 krát Naposledy zmenené štvrtok, 24 marec 2016 16:07
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

About Author